Szukaj...

Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Sola po normandzku. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Sola po normandzku. Pokaż wszystkie posty

czwartek, 19 grudnia 2013

Belle sole normande, czyli sola po normadzku

Składniki:
  •   4 filety z soli (mogą być mrożone) 
  •           125g pieczarek
  •           1 żółtko
  •           Sól, pieprz
  •           20 ml śmietanki
  •           50g margaryny
  •           2 łyżki oliwy i masło lub margaryna do smażenia
  •           mąka do panierowania filetów
  •           2 łyżki soku z cytryny
  •          100g krewetek koktajlowych
Przygotowanie:
Filety umyj, osusz, posól, popieprz i skropl sokiem z cytryny. Przetnij na połowę i ułuż jeden na drugim, tak aby końce lekko na siebie zachodziły. Zroluj je i przekłuj długą wykałaczką, żeby roladki się nie rozpadły i oprósz mąką. Na patelni rozgrzej margarynę i oliwę, usmaż roladki z każdej strony na złoty kolor. Włóż na 5 minut pod rozgrzany grill piekarnika. W tym czasie umyj i obierz pieczarki. Kapelusze obierz, pokrój w plasterki, tak samo pokrój nóżki. Rozgrzej margarynę, podsmaż grzyby i krewetki. Wlej śmietankę, wymieszaj z roztrzepanym żółtkiem. Podgrzewaj jeszcze przez chwilę, delikatnie poruszając patelnią. Na koniec dodaj natkę, przypraw do smaku, wymieszaj i polej roladki z soli. Od razu podawaj.



Autor: Marika Błaszczyk